איך עיסוי יכול להקל על כאבים בגוף?

פורסם על ידי Ymassage / 22/06/2020 / מאמרים / 0 תגובות

עיסוי (או בשמו המוכר יותר – מסאז’) מוכר לרוב האנשים כפעילות מהנה ומרגיעה, שלרוב מקושרת עם זמן איכות בספא או על חוף אקזוטי בתאילנד. עם זאת, לעיסוי יש יתרונות נוספים וחשובים – במיוחד כשזה נוגע להקלה בכאבים בגוף.

לאילו כאבים בגוף עיסוי יכול לעזור?

כאבי גב

כאבים בגב התחתון הן אחת הסיבות הנפוצות שאנשים פונים לרופא המשפחה שלהם. סקרים מראים שכ- 71 אחוזים מהאוכלוסייה הבוגרת בארץ סובלים לפחות פעם בשנה מכאבי גב, שרירים ומפרקים.

כאבי גב קשורים לעתים קרובות גם לאורח החיים המודרני שלנו – ישיבה של שעות רבות מול מסכים, כשהגב לרוב כפוף. הקדמה עושה את שלה, ולעיתים משפיעה על הגוף שלנו לרעה – הגוף שלנו נדרש להסתגל לתנוחות שהוא לא הכיר בעבר, וכתוצאה מכך לעיתים נוצרים כאבים.

למציאת מטפלים בעיסוי לכאבי גב לחץ כאן

עיסוי לכאבי גב

כאבי שרירים ומפרקים

מי מאתנו לא קם יום אחד בבוקר, וסבל מכאבים וכיווצים בשרירי הגוף או במפרקים?

כאבי שרירים עשויים להיגרם מדלקת, פציעה, מאמץ גדול של הגוף ואפילו ממתח נפשי. רוב הכאבים הכרוניים שאנשים סובלים מהם, הם תוצאה של מצב השרירים.

למציאת מטפלים בעיסוי לכאבי שרירים לחץ כאן

עיסוי לכאבי שרירים

כאבי צוואר

גם כאבי הצוואר הם כאבים שכיחים ביותר בגוף. הם יכולים להיגרם מתנועה לא נכונה ומהירה של הצוואר, מ”צליפת שוט” (בעיקר כתוצאה מתאונות דרכים), וכן מצפייה ממושכת מול מסך הטלפון (כאשר הראש כפוף).

למציאת מטפלים בעיסוי לכאבי צוואר לחץ כאן

כאבי צוואר

כיצד העיסוי יכול להקל על הכאבים?

בעבר נהוג היה לחשוב שעיסוי אינו אפקטיבי מספיק להקלה ושחרור כאבים בגוף, ולכן נהגו לטפל בכאבים אלו בעזרת משככי כאבים או טיפולים כירורגיים. גם היום שיטות אלו עדיין מקובלות – בעיקר במקרים בהם הכאבים נמשכים לתקופה ממושכת, והעיסוי לא הועיל.

עם זאת, העיסוי הוא השלב הראשון אליו יש לפנות. עיסוי הוא אמצעי טבעי, לא כימי ולא פולשני, שיכול לפתור (או לכל הפחות להקל משמעותית) את המצב של רבים הסובלים מכאבים שונים בגוף. מחקרים מראים שטיפולי עיסוי ומגע שונים יכולים לשקם את תפקוד השרירים ומערך התנועה, בשיעור השפעה גבוה ביותר.

איך זה עובד בעצם?

מטרת העיסוי היא לחמם את השריר או את האזור הכואב בגוף, וכך להקל על הכאב. אחת משיטות העיסוי המוכרות ביותר היא עיסוי שמבוסס על לחיצות ממוקדות באזור הכואב – וכך ניתן גם לאתר ולטפל בנקודות כאב שמרוחקות מנקודת הכאב הראשונית.

עיסוי נמצא יעיל במיוחד בטיפול בכאבים כרוניים, והוא משפר באופן מיידי את טווח התנועה ותחושת הכאב שמלווה את ביצוע הפעולות היומיומיות בחיינו.

יש לציין כי את העיסויים תוכלו לבצע גם לבדכם, באמצעות מדריכים שניתן למצוא באינטרנט – אך הדרך הטובה ביותר היא לפנות למעשה מקצועי, שמתמחה בעיסויים רפואיים לשחרור והקלה של כאבים. כך תוכלו להיות בטוחים שהעיסוי יהיה אפקטיבי ובטוח, ללא סיכוי להחמרת המצב בשל חוסר מיומנות.

לחצו כאן – למציאת מטפלים מומלצים
* העיסוי ב-YMASSAGE הינו באופן חד משמע עיסוי מקצועי בלבד וללא כל אלמנט מיני מכל סוג שהוא!

תגובות

אין תגובות

השאר תגובה

המייל שלך לעולם לא יפורסם או ישותף שדות החובה מסומנים ב *

מטפל/ת בעיסוי? לחץ כאן!