טווינא – איך זה עובד?

באופן כללי, טווינה דומה מאוד בעקרונותיה לאקופונקטורה שהיא אמנות הדיקור הסיני, אך, בניגוד אליה, אין שימוש במחטים לשם דיקור נקודות לחץ ממוקדות וספציפיות אלא יש שימוש באצבעות ובמגע כף היד. עיסוי טווינה נערך כאשר המטופל יושב או שוכב כשהוא לבוש בבגדים קלים. המטפל משתמש במהלך הטיפול בסדרת טכניקות כגון לחיצות, טפיחות, לישה עבודה עם המרפקים, טלטולים עדינים ועוד מגוון טכניקות שונות ההופכות את העיסוי לחוויה מושלמת.

האמונה הסינית, שמקובלת על כל עמי המזרח הרחוק, היא כי לכל חלק בגופנו יש משמעות הן מבחינה אנרגטית והן מבחינה פיזית ולכן גם טכניקות העיסוי השונות, כמו שיאצו, טווינא ודומיהן, מבקשות לפתור גם בעיות נפשיות המשפיעות על המצב הפיזי. מבחינתן כאב בנקודה מסוימת בגוף או באיבר מסוים בגוף אין פירושה כי מדובר על בעיה במקום הכאב אלא יכול להיות שהגורם לבעיה נמצא בחלק אחר של הגוף והפיתרון לבעיה זו הוא בין היתר טיפול טווינא המתייחס מבחינה הוליסטית אל ההיבטים הפיזיים והנפשיים גם יחד ללא הפרדה מלאכותית בין הגוף לנפש וזאת בנוסף או מעבר לפיתרון התרופתי הקונבנציונאלי המקובל.

על פי האמונה הסינית כל מרקם החיים מבוסס על אנרגיות הגוף הנקראות צ’י. אנרגיות אלו מתקיימות בכל יצור חי ונושם וזרימה נכונה שלהן היא הבסיס לחיים בריאים וטובים. ברגע שמשהו מגביל או מעכב את זרימת אנרגיית הצ’י, נוצרות בעיות בריאותיות, נפשיות, פיזיות ומנטאליות אשר מעכבות ועוצרות את האדם ואת התפתחותו המוצלחת. אמנויות העיסוי השונות ובעיקר טיפולי טווינא נועדו להביא לשיפור זרימת אנרגיית הצ’י, להסרת המכשולים המעכבים אותה ולקיום שגרת חיים מאוזנת, מאושרת ובריאה. טווינא, בניגוד לתורות אחרות, נוגעת באנרגיות החיצוניות ולכן היא יעילה מאוד כנגד כאבי פרקים וכנגד בעיות אורטופדיות, אך היא גם מאפשרת שיפור מצב משמעותי בבעיות של לחץ דם, בבעיות נוירולוגיות ובכאבים הנובעים מבעיות ברקמות פנימיות.

טיפול טווינה – הפקת התועלת המירבית

היכולת לטפל בשיטות טיפול משלימות היא יכולת נרכשת ואמנות הטיפול בטכניקת טווינה היא אמנות שצריך ללמוד אותה במשך מספר רב של שנים כולל הפנמה והבנה של ההליך האנרגטי כולו. כאשר למטפל יש הבנה, ניסיון מקצועי והכשרה מספקים בהתנהגות הגוף בסיטואציות שונות, קל יהיה יותר להפיק את התועלת המרבית מטיפולים משלימים כגון טיפולי טווינא, שיאצו ומעיסויים שמטרתם ריפוי והחלמה מעבר להיותם מהנים ונעימים.

חשוב להבין כי גם הליכה לספא או למסג’, ולו רק כצורך חברתי או תרבותי, יכולה לסייע לתהליכים גופניים שונים ולשרת היטב מטרות אלו ולכל עיסוי יש את היתרונות ואת המעלות שלו. עם זאת, על מנת להשיג השפעה ניכרת ולאורך זמן בשיטת טווינה יש להתמיד בטיפול, לשנות אורח חיים ולהתנהל בצורה מאוזנת ובריאה.

לבחירת מטפל/ת בעצמכם ללא פערי תיווך! אתם מוזמנים לבחור אזור עיסוי ולהזמין טיפול טווינא מהמטפלים המקצועיים העומדים לרשותכם באתר. ניתן להגיע אל הקליניקה או עד לבית הלקוח.

אזורים: מרכז, צפון, דרום
ערים פופולריות: תל אביב, רמת גן, חיפה, ירושלים, אשקלון, באר שבע, קריות, אילת, חדרה, אשדוד, נתניה, רחובות

לא מצאתם מספיק מטפלים? חפשו לפי אזור ותמצאו שלל מטפלים

מטפל/ת בעיסוי? לחץ כאן!