טווינא או עיסוי תאילנדי – מה כדאי?

תאריך פרסום: 12/7/2021 11:13:00 AM

שיתוף ב-

עם כל כך הרבה סוגי עיסוי או “שיטות” טיפול לגוף ולנפש שמציעים לקהל הרחב, זה יכול להיות מעט מבלבל, וההחלטה איזה סוג טיפול מתאים לכם עשויה להיות מעט מאתגרת.

על מנת לקבל החלטה נכונה באשר לסוג העיסוי שנכון לכל מטופל, חשוב להכיר את ההבדלים בין השיטות.

בין שמדובר בטכניקות המגע או בפרמטרים נוספים כמו מידת החשיפה של גוף המטופל, מנח הטיפול, מטרת הטיפול ועוד.

במאמר הבא נבחן את העיסוי התאילנדי מול הטיפול הסיני המסורתי – טווינא.
 

תחילה נדגיש, ששתי שיטות הטיפול, גם טווינא וגם עיסוי תאילנדי, מגיעים מן המזרח, ובבסיסן התיאוריה הגורסת כי לאורך גוף האדם מצויות תעלות אנרגטיות, המכונות “מרידיאנים”, ובהן זורמת אנרגיית החיים המכונה “צ’י”.

מטרת הטיפולים הללו היא לבצע מניפולציות בזרימת האנרגיה על מנת לפתוח חסימות, להזין אזורים שלוקים בחוסר הזנה מספקת או לפזר גודש אנרגטי במטרה להשיב את האדם לאיזון כלומר פיזי, מנטלי ואמוציונאלי ולהיטיב עם אורחות חייו.

בניגוד לשיטות העיסוי מן המערב, כמו העיסוי השוודי או עיסוי רקמות עמוק, טווינא ועיסוי תאילנדי מתבצעים כאשר המטופל לבוש בבגדים נוחים. השימוש בשמנים זניח בשיטות הללו, אם כי יש מטפלים שעשויים לשלב בטיפולים שמנים ספציפיים לטיפול נקודתי בפתולוגיות או חסימות מסוימות.

מהו עיסוי תאילנדי?

סגנון עיסוי זה כולל טכניקות מתיחה ונקודות לחיצה לאורך תעלות האנרגיה שהזכרנו לעיל. צורה זו של עיסוי מבוצעת בדרך כלל כאשר המטופל שוכב על מזרון על הרצפה או כאשר הוא יושב על כיסא (תלוי במטרת הטיפול ובמנח שנוח למטופל. המטופל לובש בגדים נוחים המאפשרים תנועה.

העיסוי התאילנדי מכונה גם “העיסוי העתיק”.

במהלכו המטפל מפעיל טכניקות מתיחה ותנוחות שמזכירות במידת מה את תנוחות היוגה.

הטיפול בעיסוי מסוג זה מומלץ לאנשים העוסקים בספורט או בריקוד, מי שגופו גמיש דיו ומי שהמתיחות עשויות להיטיב עמו לשחרור מתח ושרירים תפוסים.

עיסוי תאילנדי אורך בין 45 דקות לשעה. מי שרוצה ליהנות ממנו יידרש לשלם עבור עיסוי תאילנדי מחיר שנע בין 150 ל- 450 ₪.

[עיסוי תאילנדי בשיטה ייחודית - Ymassage]

 

מהי טווינא?

טווינא היא טיפול סיני מסורתי, המכונה בפי המערב “הפיזיותרפיה הסינית”.

אלא שבטיפול זה, להבדיל מהפיזיותרפיה המוכרת לנו מהמערב, המטופל אינו אקטיבי, ואת כל העבודה עושה המטפל. בדרך כלל טיפול טווינא משולב עם טיפול דיקור סיני (אקופונקטורה), ולעיתים קרובות המטפל עשוי לשלב בטיפול גם כוסות רוח, צמחי מרפא שניתנים במרשם לצריכה ביתית, או מוקסה, צמח הלענה אותו מבעירים על גוף המטופל בנקודות ספציפיות במטרה להניע את הצ’י, לפתוח חסימות, להזין ולחזק או לחמם אזורי גוף מסוימים.

טיפול טווינא מתבסס על עקרונות טאואיסטים, ומטרתו להביא את גוף המטופל לאיזון. המטפל נעזר בטכניקות שונות, הכוללות לישה, לחיצה, גלגול, שפשוף, רטט ועוד.

טיפול טווינא משפיע ברמת הצ’י, וביכולתו לסייע בחיזוק המערכת החיסונית של הגוף. פרט לכך, יעילותו באה לידי ביטוי גם ברמת השרירים, והוא מסייע לשחרר שרירים תפוסים ולהפיג כאבי שלד – שריר.

כטיפול שמתבסס על עקרונות הרפואה הסינית, הטווינא מסייעת לטפל במגוון תחלואות ומחלות. המחיר שיתבקש לשלם מי שרוצה לקבל טיפול טווינא יכול לנוע בין 150 ל- 450 ₪.

 

לסיכום

הבחירה בסוג הטיפול צריכה להיות החלטה משותפת של המטפל והמטופל. מטפל מיומן ידע לייעץ למטופל באשר לסוג הטיפול שהכי נכון עבורו. עם זאת, המטופל צריך להרגיש בנוח עם סוג הטיפול, וככל שירגיש יותר פתוח ומשוחרר, יוכל לבטוח במטפל וליהנות מטיפול מסורתי מרגיע וממריץ.

שיתוף ב-

מטפלים רלוונטים

עד הבית

אודליה - ריפוי במגע ובשיח - עיסוי תאילנדי

עיסוי תאילנדי, שיאצו, טיפול רגשי. ת"א ובנימינה.

מטפלת עם המון נסיון מהמזרח הרחוק

הקליניקה נמצאת בבת ים קרוב לחוף הים

אולי יעניין אותך

מהי טווינא?

טיפול טווינא – שיטת לחיצות סינית מסורתית שתעשה לכם פלאים!

חיפוש עיסוי מקצועי

אני רוצה

חובה לבחור קטגוריה או אזור/עיר

בעיר/אזור

לדוגמא: תל אביב

העדפה

שתף את - טווינא או עיסוי תאילנדי – מה כדאי?:
תודה על הדירוג, דירגת:
מדרגים: 2  ממוצע: 5